Shows |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place and date |
Judge |
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
HELSINKI int show 9.12.2012 |
KRISTENSEN MICHAEL |
EXC |
2nd in class, CQ |
2nd best male |
|
res-CACIB |
|
|
|
|
|
HELSINKI int show 8.12.2012 |
RAGNARSON PATRIC |
EXC
|
2nd in class, CQ
|
|
|
|
|
|
|
|
|
HELSINKI int show 4.12.2011 |
O'GORMAN MARGARET |
VG
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
HELSINKI int show 3.12.2011
|
ANTTINEN EEVA |
EXC
|
1st in class, CQ
|
best male |
|
CACIB |
BOS
|
|
HEW-11
|
|
|
TERVAKOSKI int show 28.8.2011 |
PLATT TUULA |
exc |
3rd in class & CQ |
3rd best male |
|
|
|
|
|
|
|
ESTONIA, TALLINNA int. show
5.6.2011 |
LUNDGREN BERTIL |
exc |
1st in class |
best male |
|
CACIB |
BOB |
|
ESTW-11 |
|
|
HELSINKI int show 22.5.2011 |
KOROSZ ANDRAS |
exc |
3rd in class & CQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
LAHTI int show 22.4.2011 |
BORREGÅRD-MADSEN JESSIE |
exc |
2nd in class & CQ |
2nd best male |
|
res-CACIB |
|
|
|
|
|
SIPOO group show 17.4.2011 |
YLHÄINEN MERJA |
exc |
1st in class & CQ |
best male |
|
|
BOB |
|
|
|
|
RUSSIA, st Peterburgs int show
27.2.2011 |
BEDFORD-POP JULIE |
exc |
1st in class |
best male |
|
CACIB |
BOB |
RU CH |
|
|
|
HELSINKI FINW-10 12.12.2010 |
BUNCE BILL |
exc |
4th in class |
4th best male |
|
|
|
|
|
|
|
HELSINKI FINW-10 11.12.2010. |
LUNGREN BERTIL |
exc |
in class |
|
|
|
|
|
|
|
|
TURKU int show 23.1.2011 |
PEHAR TINO |
exc |
1st in class |
|
|
|
|
|
|
|
|
LATVIA Riga int show 31.10.2010 |
CATALAN LUIS |
exc |
1st in class |
2nd best male |
CAC |
res-CACIB |
|
LT CH, C.I.E |
|
|
|
SEINÄJOKI int show 23.10.2010 |
SANTAMÄKI MARKKU |
exc |
1st in class |
best male |
|
CACIB |
BOS |
|
|
|
|
KARKU special show 6.6.2010 |
ROBERTS DEBRA |
exc |
4th in class |
|
|
|
|
|
|
|
|
JOENSUU int show 30.5.2010 |
TAST HARRY |
exc |
1st in class |
best male |
|
CACIB |
BOB |
|
|
|
|
HAMINA int show 22.5.2010 |
RAGNARSON PATRIC |
vg |
2nd in class |
|
|
|
|
|
|
|
|
LAHTI int show 24.4.2010 |
NORDOIN SARA |
exc |
1st in class |
2nd best male |
|
CACIB |
|
C.I.B |
|
|
|
PERTUNMAA group show 10.4.2010 |
MATTILA PAAVO |
exc |
1st in class |
2nd best male |
|
|
|
|
|
|
|
HELSINKI NORD-09 INT SHOW
13.12.2009 |
TEXEIRA LUIS PINTO |
exc |
1st in class |
|
|
|
|
|
|
|
|
HELSINKI vinner-09 INT SHOW
13.12.2009 |
FAGERSTRÖM RUNE |
exc |
1st in class |
best male |
|
CACIB |
BOB |
|
FINV-09 |
|
|
TAMPERE group show 6.12.2009 |
JÄRNSTEDT MERJA |
exc |
1st in class |
best male |
|
|
BOB |
|
|
|
|
SLOVAKIA, Bratislava WW-show
11.10.2009 |
PALOHEIMO ANNUKKA |
exc |
1st in class |
best male |
|
CACIB |
BOB |
|
WW-09 |
|
|
SLOVAKIA, Bratislava all breed
show 10.10.2009 |
LUDOVIK JANEK |
exc |
1st in class |
|
CAC |
|
|
SK CH |
|
|
|
HELSINKI nat show 25.7.2009 |
LEHKONEN HARRI |
exc |
1st in class |
3rd best male |
|
|
|
|
|
|
|
KOTKA int show 13.6.2009 |
SANCHEZ JAVIER |
exc |
2nd in class |
3rd best male |
|
|
|
|
|
|
|
ESTONIA, TALLINN group show
7.6.2009 |
STAUSKJAER OLE |
exc |
1st in class |
3rd best male |
CAC |
|
|
EE CH |
|
|
|
ESTONIA, TALLINN int show
6.6.2009 |
LOCHS-ROMAN F |
exc |
2nd in class |
|
|
|
|
|
|
|
|
LAHTI int show 25.4.2009 |
VEALE ROBERTA |
exc |
1st in class |
best male |
CAC |
CACIB |
BOB |
|
|
|
|
LITHUANIA, Vilnius int.show
15.3.2009 |
MULLER BARBARA |
exc |
1st in class |
2nd best male |
CAC |
res-CACIB |
|
|
|
|
|
LITHUANIA, Vilnius int.show
14.3.2009 |
JAKKEL TAMAS |
exc |
1st in class |
2nd best male |
CAC |
res-CACIB |
|
LT CH |
|
|
|
Lahti group show 1.11.2008 |
YLHÄINEN MERJA |
exc |
1st in class |
best male |
CAC |
|
BOB |
FIN CH |
|
BIG |
BIS |
Hämeenlinna int.show 23.8.2008 |
ASSENMACHER-FEYEL HASSI |
exc |
2nd in class |
3rd best male |
res-CAC |
|
|
|
|
|
|
KARKKU special show 1.6.2008 |
MORGAN KATH |
exc |
3nd in class |
|
|
|
|
|
|
|
|
HELSINKI int show 24.5.2008 |
PICHARD LAURENT |
exc |
1st in class |
3rd best male |
res-CAC |
|
|
|
|
|
|
TUOMARINKARTANO special show
10.5.2008 |
KOSKELO ARJA |
exc |
1st in class |
4th best male |
|
|
|
|
|
|
|
LAHTI int show 27.4.2008 |
MATTILA PAAVO |
exc |
2nd in class |
|
|
|
|
|
|
|
|
PARKANO group show 2.2.2008 |
PALOHEIMO ANNUKKA |
exc |
1st in class |
2nd best male |
CAC |
|
|
|
|
|
|
TURKU INT SHOW 27.1.2008 |
DREIJER MONIKA |
exc |
2nd in class |
|
|
|
|
|
|
|
|
ALAVUS group show 19.1.2008 |
NIEMINEN KIRSI |
exc |
1st in class |
2nd best male |
CAC |
|
|
|
|
|
|
HELSINKI int.show
8.12.2007 |
TRANHOLM MIKAEL |
vg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
HYVINKÄÄ special 6.10.2007 |
BORREGÅRD-MADSEN JESSIE |
vg |
3rd in class |
|
|
|
|
|
|
|
|
VANTAA nat. show 28.7.2007 |
ERICSSON DAN |
vg |
3rd in class |
|
|
|
|
|
|
|
|